Pasovanie prvákov za čitateľov knižnice 2019

Obecná Knižnica Rosina nezabudla ani na svojich najmenších čitateľov a pripravila Pasovanie prvákov za čitateľov knižnice.

Obecná Knižnica Rosina nezabudla ani na svojich najmenších čitateľov a pripravila Pasovanie prvákov za čitateľov knižnice.

Našim cieľom bolo netradičnou hravou formou sprístupniť svet kníh pre deti, ktoré začínajú čítať. Spoločne sme si vysvetlili aká je voda pre nás dôležitá a deti nám dokázali, ako sa počas školského roku skamarátili s abecedou. Vrcholom podujatia bol slávnostný ceremoniál, kde sa prváci stali ozajstnými čitateľmi.  Za čitateľov ich mečom pasoval sám kráľ. Nebolo to však jednoduché, museli splniť niekoľko podmienok a svojim odtlačkom prisahať, že budú dodržiavať čitateľské desatoro. Novopasovaní čitatelia si prezreli knižnicu a prelistovali zopár rozprávkových knižiek.

Veríme, že sľub dodržia a v knižnici sa s nimi budeme pravidelne stretávať.

Dátum vloženia: 20. 6. 2019 13:48
Dátum poslednej aktualizácie: 28. 10. 2019 10:19