Obec Rosina
Obec
Rosina

Slovnaft cup: OŠK Rosina – 1. FC Tatran Prešov 0 : 6

Aj tento rok A-tím našich futbalistov figuruje v rámci osobitnej futbalovej súťaže Slovnaft cup.

Aj tento rok A-tím našich futbalistov figuruje v rámci osobitnej futbalovej súťaže Slovnaft cup. OŠK Rosina bol nasadený do 2. kola pavúka, v ktorom naši futbalisti zvíťazili na ihrisku OFK Kotešová 3 : 2. V 3. kole ich už čakal súper zvučnejšieho mena, ktorý ešte v minulej sezóne hral najvyššiu slovenskú futbalovú súťaž – 1. FC Tatran Prešov. Pred dvoma rokmi sme na našom ihrisku privítali tiež v rámci Slovnaft cupu fortunaligový klub FK Senica (0 : 5). Všetci športoví fanúšikovia verili, že zverenci trénera Tomáša Bolibrucha súpera zvučného mena potrápia a prípadne postúpia do ďalšieho kola pohára.

OŠK Rosina – 1. FC Tatran Prešov 0 : 6 (0 : 3), góly: 13. Hošek, 38. Dzurík, 41., 79. A. Leško, 61. Maník, 77. Špilár
ŽK: Drexler – Maník. Rozhodovali: Ruc – Roszbeck, Lauer, 700 divákov.
Zostava domácich: Jurčenko – M. Gajdoš, Jaroš, Hruboš, E. Gajdoš, Tabak – Drexler (46. Kurucár), Polóni (63. Gavuliak) – Krištofík, Turský (76. Mičiak), Líška.
Zostava Prešova: Lukáč – Micherda (63. Šimko), Grejták, Dzurík, Petko – Micovčák, Keresteš, A. Leško, Kraľovič – Strachan (60. Maník), Hošek (46. Špilár).

Diváci videli kombinačný futbal, domáci hráči bojovali, ale Prešovčania ukazovali svoje skúsenosti aj kvalitu – veď ich káder tvorí výber najlepších futbalistov z Prešova a okolia. Prvý gól Prešova sa zrodil po chybách v obrane Rosiny, keď Hošek prehodil brankára Jurčenka, vybehnutého na malom vápne. Domáci odolávali tlaku Prešova, no nehralo sa len na bránu Rosinčanov – šance na vyrovnanie mali aj domáci, problémy obrane hostí robil najmä Adam Líška. Vyrovnanú pasáž zápasu pretrhol v 38. minúte Dzurík a o tri minúty neskôr zvýšil náskok Prešova Leško, a tak už výsledok prvého polčasu naznačoval, že je o osude zápasu rozhodnuté, čo potvrdili Prešovčania ďalšími troma gólmi v druhom polčase.
Futbaloví fanúšikovia, ktorí videli zápas, museli byť spokojní s jeho úrovňou, domáci futbalisti sa nevzdávali do konca stretnutia, snažili sa streliť gól, no nevyšlo to. Ako sa hovorí, aj snaha sa cení, čo platilo aj v tomto pohárovom zápase, ktorý videlo 700 fanúšikov zo širšieho okolia.