Obec
Rosina

VI. ročník turnaja registrovaných hráčov v stolnom tenise

2017

V predposledný deň roka 2016 členovia Stolnotenisového oddielu Rosina zorganizovali v telocvični ZŠsMŠ Rosina 6. ročník turnaja registrovaných hráčov v stolnom tenise. Zišli sa tu hráči z STO Rosina, STO Višňové, STO Trnové, OŠKST Lietavská Lúčka, OŠK Nededza, STO Jasenové, STO Maršová-Rašov, ŠK Podbiel a MŠK Čadca. 30 hráčov bolo rozdelených do 5 skupín, z nich prví traja postúpili do hlavného "pavúka", ostatní sa stretli vo vyraďovacích bojoch o cenu útechy – tú napokon získal Peter Tavač (STO Trnové). Hlavnú súťaž vyhral bez straty setu skúsený Ľubomír Hauer (STO Rosina), ktorý vo finále porazil mladú, perspektívnu hráčku Patríciu Vojtasovú (OŠKST L. Lúčka). Tretie miesto si vybojovala Emília Máliková (STO Rosina) po víťazstve nad Jánom Štefkom (OŠK Nededza) 3 : 2.

Poradie:
1. Ľubomír Hauer (STO Rosina)
2. Patrícia Vojtasová (OŠKST Lietavská Lúčka)
3. Emília Máliková (STO Rosina)
4. Ján Štefko (OŠK Nededza)

Výsledky:

3.1.2017 Tabuľky skupinovej fázy (157.7 KB) pdf

Pavúk hlavnej súťaže
Pavúk o cenu útechy

Turnaj sa odohral v priateľskej atmosfére a viaceré výmeny v zápasoch boli ozdobou stolného tenisu. Pre viacerých mladších hráčov bol turnaj novou skúsenosťou a všetci sa tešia na ďalší ročník turnaja, ale aj na výborné občerstvenie, ktoré pripravili členovia STO Rosina. Srdečná vďaka patrí aj vedeniu školy za vypožičanie priestorov telocvične – p. riaditeľke Mgr. Z. Maniakovej.