Obec
Rosina

VII. ročník turnaja neregistrovaných hráčov v stolnom tenise

2018

V sobotu 17. februára 2018 sa uskutočnil v poradí siedmy ročník turnaja neregistrovaných hráčov v stonom tenise. Aj na tomto turnaji hráči súťažili v kategórii žiakov a dospelých. Do súťaže žiakov sa prihlásilo 7 žiakov našej základnej školy a zápasy nad všetkými súpermi vyhrala Terézia Holienková. Potešujúce je, že na turnaj prišli aj mladší žiaci, navštevujúci krúžok stolného tenisu.

V hlavnej súťaži hralo 21 hráčov, ktorí boli rozdelení do 4 skupín, z nich postúpili najlepší traja do dvoch štvrťfinálových skupín a odtiaľ najlepší dvaja prvý proti druhému – víťazi si zahrali finále – tento rok to bol Dušan Grúň, ktorý zvíťazil nad Jurajom Horníkom 3 : 0 na sety. Tretie miesto si vybojoval vlaňajší víťaz Michal Kohút v súboji proti Mariánovi Krajčimu 3 : 2.

20.2.2018 Výsledky turnaja neregistrovaných v stolnom tenise 2018 (228.1 KB) pdf

Menej úspešní hráči, ktorí sa neprebojovali zo základných skupín, hrali o cenu útechy. Najúspešnejší v pavúku bol Jakub Grúň – minuloročný víťaz v kategórii žiakov.

Víťazom srdečne blahoželáme! Trofeje a darčekové koše odovzdal starosta obce Rosina J. Machyna aj predsedom STO Rosina L. Kováčom a skonštatovali, že turnaj sa hral opäť v priateľskej atmosfére. Poďakovanie patrí členom STO Rosina za organizáciu turnaja, obecnému úradu v Rosine za pekné vecné ceny a vedeniu ZŠ s MŠ Rosina za poskytnutie telocvične.