Rovno na obsah Rovno na menu
Obec Rosina
Rosina

Odpad po obci

spolu zo dňa 16.5.2024

znečistené verejné priestranstvo a čierne skládky

Vážení spoluobčania,

každý jeden vyprodukovaný odpad je určený na legálnu likvidáciu. V našej obci sa však neustále nájdu občania, ktorí svojvoľne a opakovane vyvážajú rôzne druhy odpadu na stojiská so separovaným zberom, v rámci rosinského chotára sypú odpad do trávy, kríkov, ba dokonca na breh potoka, či priamo do vodného toku. Takto vyhodený odpad narúša čistotu nášho okolia a zároveň zaťažuje a devastuje prírodu.

Práca s nelegálnymi skládkami si vyžaduje nemalé ľudské úsilie a tiež zvýšené finančné náklady, ktoré v konečnom dôsledku znášajú všetci občania Rosiny.

Opakovane upozorňujeme, že dávať akýkoľvek odpad na iné miesto než na miesto určené obcou, je zakázané. Platí to aj pre uloženie odpadu vedľa nádob na separovaný zber, čo sa v zmysle zákona považuje za znečistenie verejného priestranstva a v niektorých prípadoch aj za čiernu skládku.

V prípade, že niekto znečisťuje verejné priestranstvo alebo zakladá čiernu skládku, je potrebné, aby sme ho upozornili na jeho konanie. Pokiaľ by aj naďalej pokračoval v protiprávnom konaní treba volať políciu na t.č. 158.

Je len na nás, vážení spoluobčania, či budeme ľahostajní a nevšímaví ku svojmu okoliu a necháme si ničiť a devastovať životné prostredie jednotlivcami, ktorým vôbec nezáleží v akom prostredí budeme žiť.

Spoločne sa postavme za čistú a krajšiu obec, vytvorme podmienky pre zdravší život nás všetkých. Myslíme aj na tých, ktorí prídu po nás.

Odpad na fotografiách bol vyzbieraný zo stojísk na separovaný zber zamestnancami obce Rosina v dňoch 06.05., 16.05. a 30.05. 2024.

Dátum vloženia: 11. 6. 2024 8:26
Dátum poslednej aktualizácie: 11. 6. 2024 8:35
Autor: Správca Webu

NATUR-PACK a.s.