Rovno na obsah Rovno na menu
Obec Rosina
Rosina

Poškodenie siete tenisového kurtu

na školskom ihrisku

V nedeľu 02. 06. 2024, v popoludňajších hodinách, skupina chlapcov neoprávnene vnikla do uzamknutého areálu Materskej školy Rosina. Odtiaľ potom preskočili ďalšiu uzamknutú bránku, a tak sa dostali až na školské ihrisko. Celý športový areál bol v tom čase uzatvorený, pretože prebiehal proces odovzdávania novovybudovaného tenisového kurtu. Do celého objektu bol zákaz vstupu z dôvodu staveniska, o čom informovali príslušné oznamy umiestnené pri vstupe do areálu športoviska, v tom čase ešte staveniska.

Skupina sa rozhodla hrať futbal na multifunkčnom ihrisku s umelou trávou. Počas hry sa im viackrát nepodarilo trafiť bránu a svojím enormným úsilím nasmerovali loptu priamo ponad ochrannú sieť nie len multifunkčného ihriska, ale aj ochrannú sieť tenisového kurtu. Lopta tak dopadla až na hraciu plochu tenisového kurtu, ktorý bol samostatne uzamknutý.

Športovci, rozhodnutí dostať sa za každú cenu k lopte, použili ten najhorší spôsob ako mohli,  a to poškodením ochrannej siete tenisového kurtu. Jeden z tínedžerov neotáľal a svoj počin presne opísal „príznačným“ gestom.

Je veľmi smutné, priam zarážajúce, že oplotenie tenisového kurtu poškodili naši spoluobčania  skôr, ako bolo odovzdané do užívania obce.

Každá oprava si vyžaduje úsilie ľudského potenciálu a tiež nemalé finančné prostriedky z obecného rozpočtu, ktoré by mohli byť efektívne a účelne využité v prospech rozvoja obce, teda nás všetkých.

Skúsme nebyť ľahostajní k neprístojným správaniam niektorých občanov. Nebojme sa upozorniť na nekalé konanie a praktiky jednotlivcov, ktorí v konečnom dôsledku takým správaním poškodzujú nás všetkých.

Športu zdar !

Dátum vloženia: 7. 6. 2024 18:18
Dátum poslednej aktualizácie: 7. 6. 2024 18:36
Autor: Správca Webu