MEMORIÁL KAROLA ŠKVARNU – II. ročník súťaže v hasičskom športe a súťaž vo varení gulášu

Obec Rosina v spolupráci s DHZ Rosina v sobotu 11.08.2018 v areáli futbalového ihriska usporiadali II. ročník Memoriálu Karola Škvarnu

Obec Rosina v spolupráci s DHZ Rosina v sobotu 11.08.2018 v areáli futbalového ihriska usporiadali II. ročník Memoriálu Karola Škvarnu, počas ktorého sa konala súťaž v hasičskom športe a súťaž vo varení gulášu.

Do súťaže v hasičskom športe sa zapojili družstvá zo 7 obcí – Rosina, Turie, Konská, Višňové, Kamenná Poruba, Porúbka a Lietava. Napriek tomu, že počasie nebolo práve ukážkové, družstvá sa s veľkým elánom pustili do súťaže.

Výsledky hasičskej súťaže:

MUŽI              1. DHZ Turie                                    ŽENY      1. DHZ Lietava

2. DHZ Porúbka                                              2. DHZ Turie

3. DHZ Rosina

4.DHZ Konská

5.DHZ Višňové

DIEVČATÁ 1. DHZ Rosina; 2. DHZ Lietava

CHLAPCI   1. DHZ Kamenná Poruba; 2. DHZ Konská; 3. DHZ Rosina

Tento rok sa opäť stretli amatérski kuchári, aby si zmerali svoje sily vo varení gulášu. O najlepší guláš súťažilo 15 družstiev – Lipovec, Parťáci, ZO CHPH „Holubiari“, Slovenský zväz záhradkárov, Spevácky zbor Sursum Corda, Mitana Band(a), ZO JDS Rosina „Rosinské kočky“, Slimák, TJ Višňové, G+K, Stolný tenis STO Rosina, Sonička, JRD, s.r.o., TANAP, Dôchodcovia. Už počas varenia sa rozbehla zábava a spev, o ktorú sa postarali súťažiaci. V poobedných hodinách guláš rozvoniaval po celej obci a porota mala ťažkú úlohu, aby z dobrých gulášov vybrala ten najlepší.

Výsledky súťaže vo varení gulášu:

1. Slimák
 2. G+K
 3. TANAP

Cenu sympatie za najlepšie sa zabávajúce družstvo si odniesol Lipovec.

Hudobný program memoriálu sa začal vystúpením dychovej hudby Kolárovičanka pod vedením kapelníka Štefana Bulíka. V jej podaní zazneli predovšetkým ľudové a autorské piesne, ako aj vlastné skladby a úpravy. Repertoárom svetových a československých hitov sa predstavila kapela 4ka band. Po tomto vystúpení rozozvučala reproduktory  prešovská kapela KOMAJOTA.

Hudba z Marsu nám zahrala svoje typické pozitívne, hravé a chytľavé skladby, ktorými sa vždy snažia šíriť radosť. Spätná väzba publika svedčila o tom, že ľudia sa na naladili na túto ich pozitívnu „vlnu“. Po druhýkrát  v našej obci zazneli tóny piesní skupiny Heľenine oči, ktoré opäť svojimi nákazlivými textami rozospievali zabávajúce sa publikum.

Príjemnú atmosféru podujatia spestrilo bohaté občerstvenie. Pre deti bol pripravený skákací hrad, trampolína, šmýkalka a tiež drobný darček.

Toto podujatie sa uskutočnilo aj za pomoci sponzorov, ktorí ho podporili finančnými darmi a vecnými cenami do tomboly. Ďakujeme.

Dátum vloženia: 30. 8. 2018 21:35
Dátum poslednej aktualizácie: 5. 5. 2023 14:07